Rama: Sektori privat, motor për rritjen ekonomike në vend

10 nëntor 15:40

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, është duke tenderuar për vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ai ka thënë se kjo vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe po shërben edhe për vendosjen e marrëdhënieve ndërmjet afaristëve nga Prishtina dhe Abu Dhabi.

“Bashkë me ndërmarrës nga Prishtina takuam Shkëlqesinë e Tij, Dr. Ali Saeed bin Harmal Al-Daheri, Nënkryetarin e Parë të Odës së Tregtisë dhe Industrisë dhe Saeed Muhammad Hilal Al-Muhiri, Drejtori i Përgjithshëm i Dhomës së Abu Dhabit”, ka shkruar Rama në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot nga njësite policore të stacionit Qendra në Prishtinë, është…