RATIFIKOHET DEMARKACIONI ME MALIN E ZI

21 mars 2018 | 18:53

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka ratifikuar Projektligjin për Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.

Në favor të kësaj marrëveshje kanë votuar 80 deputetë, 11 kundër.

Deputetët e Vetëvendosjes katër herë radhazi kanë tentuar që me gaz lotsjellës ta pengojnë ratifikimin e demarkacionit.

Marrëveshja për demarkacionin në mes të Kosovës dhe Malit të Zi ishte nënshkruar në Vjenë në gusht të vitit 2015.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia ka vlerësuar se në rastin e fundit, më shume…