Rauli refuzon Schalken

29 tetor 12:01

Schalke 04 njoftoi se Thomas Reis do të jetë trajneri më i ri i tyre. I shkarkuar së fundmi nga Bochum, trajneri gjerman bëri një kthim pas, pasi klubi nga Gelsenkirchen në fakt kishe kontaktuar me Raul Gonzalez Blanco si opsionin e parë.

Ish-lojtari i klubit gjerman, legjenda e Real Madridit dhe trajneri aktual i Castilla-s, refuzoi propozimin për një arsye specifike: ai dëshiron të luajë shanset e tij për të zënë një ditë vendin e Carlo Ancelottit.

Ish-sulmuesi shpreson të ketë fatin e Zidane. Raul edhe dy vite më parë refuzoi të merrte drejtimin e Schalke-s edhe dy vite më parë, pasi ju ofrua ekipi sapo kishte rënë nga Bundesliga.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se katër persona…