Rikthehet Latifi, në qershor përballet me Boserin

20 prill 17:44

Luftëtari nga Kosova i UFC-së, Ilir Latifi, do të rikthehet në “kafaz” pas më shumë se një viti, pasi ka zyrtarizuar meçin dhe kundërshtarin e ardhshëm. Ai do të luftojë në qershor të këtij viti (data 5) kundër 29-vjeçarit të rrezikshëm Tanner Boser.

Boser në total ka 27 luftëra, ku ka shënuar 19 fitore (10 me nokaut) dhe ka 7 humbje (1 me nokaut). Latifi në tri meçet e tij të fundit është mposhtur. Më 8 shkurt të vitit 2020 ai u mposht nga Lewis. Më 10 gusht të vitit 2019 u mposht nga Oezdemir dhe më 29 dhjetor të vitit 2018 nga Anderson.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari tha se…