“Rock Hall of Fame” pasurohet me emra të rinj

15 dhjetor 2017 | 10:53

Bandat legjendare të “Rock”-ut, Bon Jovi, “Dire Straits”, “Moody Blues”, këngëtarja e ndarë nga jeta Nina Simone, si dhe “The Cars” do të përfshihen në “Rock & Roll Hall of Fame”.

Lista e vitit 2018 tregon një rikthim në rrënjët e “U. S. Hall of Fame”, që përgjatë dy vjetëve të fundit e ka zgjeruar bazën duke mirëpritur artistë të “Rap”-it, të tillë si Tupac Shakur. Bon Jovi, që mban emrin e vokalistit të saj, u formua në vitin 1983 në New Jersey dhe mbetet një prej grupeve më të suksesshme në industrinë muzikore amerikane, duke publikuar albume herë pas here.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pavarësisht prej zhurmës për vite me radhë për një lidhje…