Ronaldinho i hynë politikës

14 dhjetor 2017 | 17:23

Ish-fantazisti i Barcelona dhe Milanit, Ronaldinho do të kandidojë për një vend senatori në vendlindjen e tij të Brazilit në 2018.

Fituesi i “Topit të Artë” ka pasur një karrierë të pasur te PSG-ja, Barcelona dhe Milani përpara se të rikthehej në Brazil për të luajtur me Flamengo, Atletico Mineiro, Queretaro dhe Fluminense.

Ish-ylli i Barcelonës është duke pritur që Bolsonaro të bëjë zyrtare kandidaturën, që do të ndodhë në mars të 2018, por ai është përfshirë që tani në politikë, duke pozuar me librin. Ronaldinho do të qëndrojë për zgjedhjet e Minas Gerais.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bajram Jashanica pritet…