Rrëzohet helikopteri, vdes gurvenatori dhe katër zyrtarë të lartë

09 dhjetor 21:23

Një helikopter është rrëzuar në Sudanin lindor, ku si pasojë ka mbetur i vrarë një guvernator i shtetit dhe së paku katër zyrtarë të tjerë “BBC”-ja, njofon e helikopteri shpërtheu në flakë pasi goditi një kullë komunikacioni, ndërsa përpiqej të mbërrinte në shtetin e largët Al-Qadarif. Deri më tani nuk është dhënë asnjë deklaratë nga ana e autoriteteve. Ndër të vdekurit janë guvernatori i Al-Qadarif Mirghani Saleh, shefi i tij i kabinetit, shefi i policisë lokale dhe ministri i bujqësisë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Fakultetin e Filologjisë, të hënën, më 12 dhjetor, rinis…