Ruçi, deputetëve: Injoroni opozitën në seancën e 13 marsit

11 mars 2019 | 13:47

Një seancë plenare do të zhvillohet të mërkurën më 13 mars në Kuvend e Shqipërisë dhe pritet që opozita të nxjerrë sërish njerëzit e saj në sheshin para Kuvendit për të kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama.

Duke iu referuar aksionit opozitar, në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS-së, që është zhvilluar sot me dyer të mbyllura, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka dhënë disa porosi për deputetët e majtë, raporton “Gazeta Shqip”.

Sipas tij, deputetët e PS-së duhet të injorojnë opozitën, që tashmë i ka dorëzuar mandatet.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Alban Zeneli është kandidati i radhës nga lista e Partisë…