Rusia godet universitetin dhe një ndërtesë policie në Kharkiv (video)

02 mars 08:45

Autoritetet ukrainase thonë se një sulm raketor rus rreth orës 08:10 goditi një ndërtesë policie dhe një universitet në Kharkiv këtë mëngjes.

Shërbimi Shtetëror për Emergjencat publikoi një seri fotosh që tregonin zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit duke luftuar me zjarrin që shpërtheu nga maja e një ndërtese të madhe, raporton “Guardian”.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar se trupat e saj…