Schalke shkarkoi trajnerin

27 shtator 13:58

Schalke 04 e ka shkarkuar trajnerin David Wagner, pasi skuadra e tij i pësoi 11 gola në dy ndeshjet e para në sezonin e ri 2020/21 në Bundesligë.

Skuadra e Wagner u turpërua 8-0 nga kampioni aktual gjerman në ndeshjen hapëse dhe u mund 3-1 nga Werder Bremen të shtunën.

Dy humbjet në kampionat detyruan drejtuesit e klubit të largonin nga detyra 48-vjeçarin, i cili e mori drejtimin e skuadrës më 9 maj të 2019.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pak ditë më parë, reperi i njohur 2Ton publikoi këngën…