Shaip Kamberi rizgjidhet deputet në Parlamentin e Serbisë

30 qershor 23:15

Shaip Kamberi është rizgjedhur deputet në Parlamentin e Serbisë.

Kamberi siguroi 698 vota nga 711 sosh, sa ishin gjithsej, në këto zgjedhje të mbajtur në Tërnoc të Bujanocit, për herë të pestë.

Derisa 8 vota ka marrë SPS, e 1 votë SNS, teksa Alternativa për Ndryshim dy vota.

Kujtojmë, Kamberit iu nevojitën vetëm 610 vota për ta marrë edhe një mandat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy studime me shkumës dhe pastel të “Darkës së Fundit”…