Shala: Demarkacioni duhet të marrë epilog

24 janar 18:33

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka thënë se Marrëveshja për demarkacion duhet të sillet në Kuvendin e Kosovës dhe të merr epilog.

“Çdo prolongim është nuk është në të mirë të Kosovës, pra ajo marrëveshje duhet të sillet të merr votën pro ose kundër nga Kuvendi. Unë besoj se Qeveria e Kosovës është duke biseduar me Malin e Zi për të shikuar mundësitë për të ratifikuar. Kjo marrëveshjes është ndërkombëtare që të iu lihet deputetëve që të ata të vendosin për të”, ka thënë Shala në “IMAZH” të Radiotelevizionit të Kosovës (RTK).

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka…