Shefi i misioni vëzhgues të BE-së, i kënaqur me mbarëvajtjen e procesit zgjedhor  

17 tetor 12:16

Shefi i misionit të vëzhgimit të zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian (BE), Lukas Mandle, ka bërë me dije se deri më tani nuk është raportuar për ndonjë parregullsi të madhe në zgjedhjet lokale në Kosovë

Mandle ka thënë se gjithçka është duke shkuar mirë, duke ftuar qytetarët të dalin masivisht të votojnë.

“Kemi mbi 100 vëzhgues, dhe ata po përcjellin gjithçka. Unë i ftoj të gjithë qytetarët e Kosovës të dalin masivisht për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre”, ka thënë ai për “EO”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, gjithmonë di të…