Shqipëri: Hyn në fuqi amnistia penale, përfitojnë 1 100 të dënuar

24 prill 2024 | 17:05

Nga sot (e mërkurë) ka nisur zbatimi i Ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë nga ky ligj është 1 100, prej të cilëve 700 do të lirohen menjëherë, ndërsa 400 të tjerë përfitojnë ulje dënimi.

Nga amnistia do të përfitojnë edhe 2 700 të tjerë në shërbim prove, si dhe disa protestues të opozitës, ku pushohen menjëherë 232 çështje. /abcnews.al

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deri në orën 15:00 nga rrethi i parë i zgjedhjeve…