Shtatë dëshmorë nderohen me urdhrin ‘Hero i Kosovës’ (Foto)

30 maj 2018 | 17:57

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Migjen Shala, në emër të presidentit Hashim Thaçi ka shpërndarë shtatë dekorata me urdhrin “Hero i Kosovës” për dëshmorët e Suharekës.

“Sot OVL e UÇK-së në Komunën e Suharekës, në sallën e Kuvendit Komunal ka ndarë dekoratat me urdhrin ‘Hero i Kosovës’ të shpallur nga presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi për: Kadri Kokollarin, Bislim Zekollin Xhavit Sylajn,. Reshat Muqën, Fetah Gegën, Xhavit Bajraktarin dhe Xhemajl Rexhën. Lavdi!”, ka shkuar Shala në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: 2 people, people standing and suitImage may contain: 3 people, people standingImage may contain: 2 peopleImage may contain: 2 people, people sitting and phoneImage may contain: 9 people, people standing and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me 73 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, deputetët…