Shuhet në moshën 81 vjeçare Artisti i Madh Sherif Merdani

29 gusht 22:52

Arti shqiptar në zi! Artisti i njohur Sherif Merdani është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare.

Merdani njihet si një nga këngëtarët më të mëdhenj të muzikës së lehtë shqiptare, teksa ka punuar edhe si diplomat në ambasadën shqiptare në Romë.

Ai ka qenë edhe i dënuar në kohën e diktaturës, pasi bëri 16 vite burg pas Festivalit të 11-të, së bashku me disa kolegë të tij. Familjen Merdani e kanë ngushëlluar, Presidenti Meta, Kryeministri Rama, kryetari i opozitës Basha dhe shumë personalitete tjera të kulturës e artit.

Disa nga këngët e tij:

Kartolina

A do vish sivjet në plazh

Duart e tua (kënduar në festivalin e 11)

Se kënduam “Let it be”

Simfonia e nënës

Shokë të pandarë

Takim pas vitesh

Sot ora shtatë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Festojnë Milani, Roma dhe PSG. Dy ekipet italianë kanë shënuar…