Situata me targat: Admirali i NATO-s i shkon Viçiqit në zyre

28 tetor 13:53

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq është takuar të premten me zyrtarin e lartë të NATO-s, admiralin Rob Bauer.

Siç kanë raportuar mediat serbe, në këtë takim është diskutuar për bashkëpunimin e Serbisë me NATO-n, përbrenda statusit neutral ushtarak të Serbisë.

Vuçiqi ka thënë se është shumë e rëndësishme të ketë dialog mes përfaqësuesve serbë si dhe zyrtarëve të NATO-s.

“Anëtarët e NATO-s kanë një rol të rëndësishëm në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit, gjithashtu për t’i mbrojtur etnicitetet tjera dhe serbët në Kosovë”, citohet të ketë thënë Vuçiqi.

E gjithnjë sipas kanaleve zyrtare serbe, Bauer citohet të ketë thënë se NATO respekton neutralitetin ushtarak të Serbisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Demi Rose gjithmonë guxon me fotot apo videot që publikon…