‘Sky Sports’: Kosova, Brazili i Ballkanit

10 shtator 16:11

“Sky Sports” ka shkruar për Kosovën në ditën e ndeshjes kundër Anglisë. Anglia do ta mirëpresë sonte Kosovën në “St Mary’s” në Southampton në ballafaqimin e tyre në eliminatoret e “Euro 2020”.

Mediet angleze janë duke i kushtuar vëmendje të veçantë skuadrës sonë para duelit sonte me fillim nga ora 20:45. “Sky Sports” i ka kushtuar një profil Kosovës duke e përshkruar si: Brazili i Ballkanit. Ata po ashtu kanë shkuar për rrugëtimin e Kosovës drejt ndërkombëtarizimit të futbollit si dhe udhëheqjen e selektorit Bernard Challandes.

“Sky Sports” gjithashtu ka veçuar futbollistë si Bernard Celina e Arijanet Muriq që luajnë në futbollin anglez, pa e harruar edhe Vedat Muriqin i cili ka shfaqur formë të shkëlqyeshme në ndeshjet e fundit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkrimtari kuksian Petrit Palushi, në llogarinë e vet në rrjetin…