Slimani kërkon rikthimin te Leicesteri

09 mars 2019 | 14:54

Islam Slimani, që luan i huazuar që nga 11 gushti i vitit 2018 te Fenerbahçe, kërkon rikthimin në Premierë Ligë te skuadra e Leicester Cityt, që zotëron edhe kartonin e algjerianit.

30-vjeçari nuk ka arritur të ambientohet me skuadrën e drejtuar nga Ersun Yanal dhe për këtë arsye kërkon të rikthehet në Angli dhe më pas të kërkojë një aventurë të re për karrierën e tij.

Gjatë këtij sezoni, Slimani ka koleksionuar vetëm pesë gola në 25 sfida të luajtura.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, ka…