Sllovenia triumfon në Evropianin e Basketbollit

31 dhjetor 2017 | 16:24

Sllovenia triumfon në Evropianin e Basketbollit për meshkuj. Viti 2017-të vuri në skenë edhe evropianin e basketbollit të meshkujve që rezultoi një surprizë e vërtetë pasi për herë të parë në majën e Evropës u ngjit Sllovenia.

Në kompeticionin e zhvilluar në 4 shtete sllovenët bënë surprizën e madhe, duke eliminuar në gjysmëfinale favoritët e mëdhenj të Spanjës dhe duke mposhtur në finalen e madhe një përfaqësuese me eksperiencë si Serbia për meritë të Goran Dragiq që ishte thjeshtë i jashtëzakonshëm.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Boksieri britanik Anthony Joshua e ka shkruar historinë në vitin…