Sonte dy derbi në Ligën e Kampionëve

28 nëntor 2018 | 12:10

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohen dy derbi në Ligën e Kampionëve.

Nga ora 21 në Paris, Paris Saint-Germain e pret skuadrën e Liverpoolin, synim i vendasve është fitorja në mënyrë për të mbetur me afër kualifikimin në raundin tjetër. PSG-ja ka pesë pikë, kurse Liverpooli dhe Napoli nga gjashtë pikë.

Derbi tjetër zhvillohet në Angli në mes Tottenham Hotspur dhe Interit. Nëse vendasit fitojnë, atëherë do të barazonin pikët me Interin që është në vendin e dytë. Barcelona është e para me 10 pikë. /Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar shqiptarët për…