Sot varroset producentja Vjosa Berisha

30 qershor 08:05

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit producentes Vjosa Berisha.

Ceremonia e varrimit do të mbahet në orën 17:00 në varrezat e Prishtinës në Dragodan, ka njoftuar bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.

“Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha: E enjte, 30 qershor, 14:00-15:00h homazh në Teatrin Kombëtar të Kosovës (foajea e TKK); 15:00-16:00h Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK); 17:00h Varrimi, në varrezat e Prishtinës (Arberi). E pamja – datat 1,2,3 korrik (e premte – diele) në Hotel Grand , Prishtinë (kati 1) nga 11:00-18:00h”, ka shkruar ai.

Producentja Vjosa Berisha vdiq para pak ditësh në një spital në Londër pas betejës me kancerin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ende dëshiron ta pushtojë pjesën…