Sportisti i njohur botërorë furnizohet në Petrol Company për ta shëtitur botën

26 korrik 16:04

Cristian Huidobro nga Chile, sportisti i njohur botërorë vendosi të shëtitë botën me motorin e tij për tri vite me radhë.

Në Kosovë beson në derivate të Petrol Company që të furnizohet për një rrugëtim të gjatë dhe të sigurt të tij.

Cristiano-n, pasioni i madh për motorin e nxiti të shëtisë botën dhe njëkohësisht të përjetoj vende të reja, të njoftoj njerëz të rinj, kultura të reja.

Cristiano ka një përvojë 26 vjeçare me motor, prej tyre 14 vite me vozitje profesionale me motor Kros. Ka qenë pjesë e garave profesionale për 2 vjet në Amerikë dhe 2 vjet në Kanada. Udhëtimi i tij filloj në vitin 2016 dhe gjatë tri viteve rrugë deri me tani ka vizituar gjithsej 71 shtete të botës. Vendi qe i la përshtypje ishte edhe Kosova.

“Kosova nuk ishte ashtu siç e kam pritur, është një vend fantastik, ka njerëz të mrekullueshëm dhe shumë mikpritës, ka biznese shumë të mëdha dhe profesionale si “Petrol Company”.

Kolegët motoristë të Cristiano-s në Kosovë, e kishin këshilluar të furnizohet në Petrol Company, si garanci e kualitetit të benzinës për një rrugëtim të  sigurt thotë Cristiano:

“U ndala në Petrol Company sepse ishin rekomandimet e qytetarëve si dhe kolegëve vendorë nga rrjetet sociale për derivate cilësore, dhe sigurisht kjo është krejt çka dua unë sepse udhëtoj gjatë me motorin tim dhe kjo është për mua shumë me rëndësi. Cristiano u mirëprit nga stafi i Petrol Company dhe Be Happy Restaurant, duke i ofruar Cristiano-s të gjitha çka kishte nevojë për rrugëtimin e tij të mëtutjeshëm në për botë.

Petrol Company falënderon Cristiano-n për besimin dhe i uron udhëtim të mbarë dhe të sigurt në gjithë botën.

Sportisti botërorë Cristian Huidobro furnizohet në Petrol Company

Sportisti i njohur botërorë Cristian Huidobro nga Chile, zgjodhi Petrol Company që ta furnizoj motorin e tij me derivate, për një rrugëtim të gjatë dhe të sigurt nëpër botë… Huidobrosinfrenos Thanks for your faith! #cilësi #kualitet #besim, vetëm në Petrol Company!

Gepostet von Petrol Company am Freitag, 26. Juli 2019

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ilda Bejleri është përfolur së fundmi për një largim të…