Stuttgarti interesohet për Rashicën

28 janar 15:55

Reprezentuesin e Kosovës në futboll, Milot Rashica është duke u kërkuar nga skuadra e madhe gjermane, Stuttgart.

21-vjeçari pas paraqitjeve të mira më skuadrën e Vitesses është kërkuar edhe nga skuadra e Napolit, por tash garës për transferin e tij i është shtuar edhe skuadra gjermane. Rashica në vitin 2015 nga skuadra e Vushtrrisë u transferua në Holandë te Vitesse dhe që nga ajo kohë regjistruar 83 ndeshje dhe ka shënuar 13 gola.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Integrimit Evropiane (MIE), Dhurata Hoxha, ka thënë se…