Suedia ka mposhtur me penallti Korenë e Jugut

18 qershor 2018 | 16:19

Një penallti e konvertuar në gol nga ana e kapitenit suedez Granqvist ka mjaftuar për nordikët që të marrin 3 pikët maksimale nga përballja e parë në Botërorin “Rusia 2018” përballë Koresë së Jugut.

Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 66, ndërsa loja, edhe pse me shumë duele fizike dhe me përpjekje të mëtejshme për të ndryshuar rezultatin, nuk shkoi më shumë sesa thjesht disa minuta dramatike të fundit, me koreano-jugorët që tentuan me çdo kusht të shënonin golin e barazimit.

Suedia merr kështu 3 pikë të arta, që i vendos ata në kuotë të barabartë me Meksikën, në grupin e vështirë ku Gjermania dhe Koreja e Jugut mbeten në kuotën e zero pikëve./tch/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar se…