Tahiri: Kurti prishi raportet me Amerikën dhe Shqipërinë, kah do t’ia mbajë?

11 qershor 2024 | 12:42

Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për lëndimin e raporteve me aleatët.

Ajo ka vlerësuar se Kurti është fajtori kryesor për prishjen e raporteve me ShBA-në dhe Shqipërinë.

Tahiri në “Facebook”, ka shtuar një pyetjet për kryeministrin Kurti.

“Kurti i prishur me Amerikën, i prishur me Shqiperinë – kah do t’ja mbajë?”, ka shkruar Tahiri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier është shprehur i shqetësuar…