Tahiri pyetje për ministrin e Infrastrukturës: Çka po ndodh me magjistralen Prishtinë – Podujevë dhe Prishtinë – Mitrovicë

20 shkurt 2024 | 22:50

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, të martën në Kuvendin e Kosovës ka parashtruar dy pyetje për ministrin e Infrastrukturës, Liburn Aliu rreth asaj se çka është duke ndodhur me magjistralen Prishtinë – Podujevë dhe Prishtinë – Mitrovicë.

“Pyetja është e thjeshtë, kur pritet të përfundojnë punimet në këtë dy magjistrale, në veçanti kur dihet se qytetarët e dy qyteteve janë duke u ballafaquar me shumë vështirësi shkaku i kolonave të shumta dhe se bizneset janë buzë falimentimit”, ka thënë Tahiri, duke iu bashkangjitur edhe një video këtij postimi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qytetarët amerikanë në Rusi, edhe ata me shtetësi të dyfishtë,…