Telaku përfundon garat në Lojërat Mesdhetare

05 korrik 15:18

Alush Telaku ka zhvilluar edhe garën e tretë dhe të fundit të notit në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Notari ynë garoi në disiplinën 100 metra delfin, ku përfundoi në vendin 19. Koha e tij ishte 59.70. Me Telakun kanë përfunduar edhe garat e ekipit të Kosovës, i cili fitoi gjashtë medalje, tri të arta dhe tri të bronzta. Pesë medalje u fituan nga xhudo dhe një e bronztë nga boksi. Pjesa e mbetur e ekipit do niset të mërkurën për Kosovë, menjëherë pas ceremonisë mbyllëse.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Autoritetet franceze thanë më 5 korrik se kanë riatdhesuar 51…