Tensionet në veri i bëjnë bashkë pozitën dhe opozitën

08 nëntor 08:10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka ftuar liderët e opozitës për t’u takuar pas zhvillimeve të fundit në veri.

Ftesës për takim sot në mëngjes i janë përgjigjur pozitivisht kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku dhe ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

I pari arriti kryeministri Albin Kurti

Pas, Kurtit arriti edhe kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Më pas erdhi edhe Haradinaj dhe Krasniqi.

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
"Zotërinj, ne ndërhymë, po ndërhyjmë dhe do të ndërhyjmë“, tha…