Ter Stegen vazhdon kontratën me Barcelonën

25 gusht 2023 | 15:40

Skuadra e Barcelonës dhe portieri gjerman Andre Ter Stegen kanë arritur marrëveshje zyrtarisht për zgjatjen e kontratës. Me kontratën e re “gardiani” gjerman do të jetë pjesë e ekipit katalunas deri në vitin 2028.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Barcelonës në rrjetet sociale. Klauzola e lirimit të Ter Stegen kushton plotë 500 milionë euro. Ter Stegen është pjesë e Barcelonës nga viti 2014 kur iu bashkua për 12 milionë euro nga Borussia Monchengladbach.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka marrë vendim…