Tërmet në Shqipëri

03 janar 08:38

Një lëkundje tërmeti është regjistruar disa minuta para mesnate në Shqipëri.

Lëkundje e parë sizmike për vitin e ri 2022 është ndjerë në orën 23:36 ndërsa epiqendra ka qenë në Lezhë.

Paraprakisht raportohet se tërmeti ka qenë 2.9 ballë me një thellësi prej 10 km dhe një distancë 59 km nga Durrësi.

Fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për të lënduar. /abcnews.al

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës ka njoftuar se në rrugën “Hysen Xhakolli”…