Thaçi dhe Haradinaj së shpejti do të intervistohen për rastin e ‘gulenistëve’

15 nëntor 2018 | 16:08

Kryetari i Komisionit hetimor parlamentar për rastin e deportimin të gjashtë shtetasve turq, Xhelal Sveçla, ka bërë me dije në këtë komision do të raportojnë edhe presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

“Në planin e veprimit që ky komision ka miratuar është paraparë që edhe ata (Thaçi e Haradinaj) të ftohen para komisionit. Është çështje e koordinimit dhe organizimit të punëve të komisionit që të vijmë deri tek ai moment që të vijnë dhe ata të japin dëshmitë e tyre para Komisionit hetimor”, ka thënë Sveçla pas raportimit në komision të ish-shefit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Driton Gashi.

Sveçla ka thënë se nga Driton Gashi kanë marrë dëshmi të cilat aktualisht nuk mund të bëhen publike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR), Mevludin Krasniqi,…