Thaçi: Festa e Pashkëve të na shërbejë për më shumë tolerancë në shoqëri

01 prill 2018 | 20:39

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se Festën e Pashkëve e ka pritur me klerikë fetarë dhe krerë institucionalë në Ipeshkvinë e Kosovës.

Ai përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook”, ka thënë se kjo festë të jetë shembull i tolerancës dhe harmonisë në shoqëri .

“Festën e Pashkëve, bashkë me klerikë fetarë dhe krerë institucionalë, e kremtuam në Ipeshkvinë e Kosovës. Le të na shërbejë kjo festë për më shumë tolerancë, mirëkuptim e harmoni në shoqërinë tone”, ka shkruar Thaçi.

Image may contain: 7 people, suit and indoor

Image may contain: 3 people, suit

Image may contain: 4 people, suit

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjendet një çantë e dyshimtë pranë Zyrës së Informimit të…