Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

08 nëntor 19:45

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përfunduar takimin me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini, me të cilën ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut.

“Sapo e përfundova takimin me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe shtimin e përpjekjeve për arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Sapo e përfundova takimin me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për…

Gepostet von Hashim Thaçi am Donnerstag, 8. November 2018

 

Lajme të sponsorizuara