Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës

11 shtator 09:34

Presidenti Hashim Thaçi po qëndron për vizitë në Japoni.

Ai ka postuar në llogarinë e vet në “Facebook” një fotografi duke përgatitur çaj japonez sipas traditës së tyre.

“Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe shijimit të natyrës”, ka shkruar Thaçi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Merita Makolli, kandidate për deputete nga Partia Demokratike e Kosovës…