Thaçi: Shprehja e mendimit të lirë s’duhet të keqpërdoret

18 janar 2018 | 22:15

Presidenti i Kosovëës, Hashim Thaçi, ka reagur pas fyerjes që i është bërë ambasadori të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. 

Ai ka thënë se shprehja e mendimit të lirë nuk duhet të keqpërdoret.

“Republika e Kosovës është shtet demoktratik, ku liria e shprehjes është e garantuar me kushtetutë. Shprehja e mendimit të lirë nuk duhet të keqpërdoret dhe të degradojë në fyerje, aq më tepër ndaj ambasadorit të shtetit, me të cilin kemi miqësi të përjetshme”, ka shkruar Thaçi në profilin e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbrojtja e të arrestuarit për trafikim organesh në Kosovë, Moshe…