Thaçi vazhdon vizitat te familjarët e ish të masakruarve

04 korrik 19:26

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ditëve të fundit ka vizituar një numër të madh të familjeve që kanë humbur më të dashurit e tyre në luftën e fundit 1998-1999.

Kësaj radhe, Thaçi ka vizituar familjen Muqolli në Poklek të Drenasit, së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë më 17 prill 1999. “Në familjen Muqolli në Poklek të Drenasit, së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë më 17 prill 1999. Gjaku i 54 martirëve të masakrës së Poklekut qëndron në themelet e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Nderim dhe respekt i përjetshëm. HTH”, ka shkruar ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ballkani mori fitore me rezultat 5:1, falë het-trikut të shënuar…