Thyhen zyrat e BE-së në Bruksel

23 janar 20:02

Zyrat e Bashkimi Evropian në Bruksel janë sulmuar nga protestuesit të cilët kundërshtonin masat anti-C në Belgjikë.

Lajmin e ka bërë të ditur përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme, Josep Borrell, i cili e ka dënuar këtë akt.

“Dënojmë fuqishëm shkatërrimin dhe dhunën e pakuptimtë në protestën e sotme në Bruksel duke përfshirë edhe zyrat e BE-së”, ka shkruar Borrell në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bayern Munchen u përballe në trasnfertë me Herthan e Berlinit…