Bayerni shkatërron Herthan

23 janar 19:46

Bayern Munchen u përballe në trasnfertë me Herthan e Berlinit në kuadër të javës së 20 të Bundesligës.

“Bavarezët” arritën të zhbllokonin rezultatin në minutën e 25 me mesfushorin Tolisso dhe pak para fundit të pjesës së parë, Muller do të shënonte edhe golin e dytë.

Në pjesën e dytë do të ishte sërish Bayerni ai që do të dominonte më së shumti lojën ku arrin të vulosë gjithçka në minutat 75 dhe 79’ me Sane dhe Gnabry që e çojnë në 4 numrin e golave. Vendasit do të arrinin të shënon një gol nderi në minutën e 81 me Ekkelenkamp.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Chelsea ka arritur që ta fitojë derbin e qytetit kundër…