Tmusiqi i bashkohet Prishtinës

05 dhjetor 12:28

Basketbollisti i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Mikalie Tmusiq i është bashkangjitur skuadrës së Prishtinës pas një periudhe disa mujore.

Tmusiqi ka lindur më 6 janar 1993, kurse luan në pozitën dy dhe shquhet për presing dhe gjuajtjet për tri pikë.

/Epoka e re/

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, mori pjesë…