TV izraelit: Sipas burimeve perëndimore presidenti iranian ka vdekur

19 maj 2024 | 19:13

“Nuk është ende e qartë se çfarë ndodhi me helikopterin e presidentit iranian, por burime diplomatike në Perëndim vlerësojnë se Raisi nuk i mbijetoi rrëzimit”.

Kjo u raportua në një përditësim nga TV izraelit Channel 12.

Misteri i zhdukjes së Presidentit të Iranit

Dronë dhe 20 ekipe në kërkim të helikopterit të presidentit iranian, zyrtari: U rrëzua në male

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sipas televizionit shtetëror iranian, një nga helikopterët që mbante Ebrahim…