Ukë Berisha, rizgjedhet kryetar i PShDK-së për mandatin e tretë 4-vjeçar

31 tetor 17:35

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës ka mbajtur sot kuvendin zgjedhor.

Me shumicë absolute kryetari i deritashëm, Ukë Berisha është rizgjedhur në postin e kryetarit të kësaj partie.

Kuvendi është përcjellë dhe monitoruar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) dhe votimi është bërë sipas rregullave të KQZ-së dhe IKShPK-së.

Nga 201 delegatë, Berisha  mori 118 vota. Ky është mandati i tretë I Ukë Berishës në PSDhK.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njofton se gjatë 24…