Ukrainës i mbërrijnë topat amerikanë M777, ia skuq tytat

13 maj 21:17

“Topat amerikanë M777 janë gati ta pastrojnë tokën ukrainase nga racistët”, tha

komandanti i përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valery Zaluzhny, i cili falënderoi ShBA-në për artilerinë luftarake dhuruar ushtarëve ukrainas.

“Kjo është një armë shumë e saktë dhe shumë efektive. Së bashku drejt fitores.

Një ‘përshëndetje’ të tillë ua bëmë pushtuesve rusë dhe ua kujtojmë se ne jemi në tokën tonë dhe kemi mbështetjen e madhe të gjithë botës së qytetëruar”, ka shkruar Zaluzhny, raporton “Epoka e re”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci,…