Unitedi, 135 milionë euro për Dybalan

07 mars 2019 | 11:03

Në rast se largohet Romelo Lukaku nga “Old Trafford”, Manchester United duket se e ka identifikuar tashmë zëvendësuesin e tij për sezonin e ardhshëm.

Sipas “The Sun”, klubi do ta zgjedhë Paulo Dybalën për të cilin ka gati një ofertë prej 135 milionë eurosh dhe Juventusi është i gatshëm ta lerë të lirë argjentinasin të largohet.

Ndërkohë Dybala po kalon një moment të vështirë te bardhezinjtë teksa këtë sezon ka shënuar vetëm 4 gola në Serinë A duke qenë tërësisht nën hijen e Cirtiano Ronaldos.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mesfushori shqiptar Granit Xhaka beson se kthimi i Arsenalit në…