Usain Bolt “blerja” e re e Dortmundit

08 janar 2018 | 17:15

Nuk ka hequr dorë kurrë nga ëndrra për t’u shndërruar në një futbollist profesionist dhe për të veshur një ditë fanellën e skuadrës së tij të zemrës.

Usain Bolt deklaroi për “Sunday Express” se në muajin mars do të testojë veten me Borusian e Dortmundit për të provuar që të bëhet futbollist profesionist dhe një ditë të veshë fanellën e Manchester United.

“Kjo provë do të më mundësojë të kuptoj se çfarë mund të bëj me topin në këmbë. Nëse tek Borussia do të më thonë që jam i mirë dhe që kam nevojë vetëm për pak trajnim, do t’i përvishem punës dhe do të trajnohem”, thotë ai.

Kampioni e rekordmeni i shumëfishtë i atletikës ndjehet nervoz. “Zakonisht nuk jam nervoz, por këtu bëhet fjalë për futbollin dhe është normale. Do të më nevojitet pak kohë për t’u përshtatur, por jam i sigurt se sapo të kem luajtur disa ndeshje, do të ambientohem”, deklaron Bolt. (Top Channel)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli, ka dhënë dorëheqje nga…