Van Dijk “kërcënon” Francën: Mund t’ia bëjmë jetën të vështirë

12 qershor 2024 | 21:29

Mbrojtësi i Holandës, Van Dijk është ndalur të flasë për ndeshjen e dytë të grupeve në Euro 2024, atë ndaj Francës.

“Franca është gjithmonë e vështirë për t’u mposhtur. Me sa duket ata kanë cilësitë individuale për të ndëshkuar edhe nëse bëni vetëm një gabim. Por ne gjithashtu e dimë se, nëse jemi 100%, mbrojmë dhe sulmojmë mirë si ekip, mund t’ia bëjmë jetën të vështirë edhe Francës. Çdo gjë mund të të ndodhë, veçanërisht në një turne të rëndësishëm”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Klubi i basketbollit, Trepça ka njoftuar për zgjatjen e kontratës…