Vendim i FFK-së, pushohen të gjitha komisionet dhe shoqatat

15 maj 12:01

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës mori vendim që të pushojë mandatin dhe punën e të gjitha komisioneve dhe shoqatave.

Sipas njoftimit të FFK-së, të do të bëhet riformatizimi i të gjitha komisionet dhe shoqatat.

“KE ka marrë vendim që pas përfundimit të garave të këtij edicioni të pushojë mandatin dhe punën e të gjitha komisioneve dhe shoqatave dhe do të bëjë riformatizimin e tyre para edicionit të ri të garave me qëllim të profesionalizimit të këtyre komisioneve dhe shoqatave në përputhje me kërkesat e kohës dhe në të mirë të futbollit të Kosovës. KE shqyrtoi edhe kërkesat dhe parashtresat drejtuar këtij organi”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori…