Veseli fton qytetarët që ta nënshkruajnë paktin kundër korrupsionit

11 shtator 22:52

Refuzimi i partive për ta nënshkruar paktin kundër korrupsionit, nuk e ka zmbrapsur Kadri Veselin. 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kandidati për kryeministër, Kadri Veseli kërkon që qytetarët ta nënshkruajnë paktin kundër korrupsionit.

Ai përmes një video thotë se partitë tjera nuk e kanë nënshkruar paktin, duke deklaruar se kjo nuk e ndal atë në kauzën e tij kryesore, luftën kunder korrupsionit. 

Duke e vlerësuar këtë si një moment kthese ai ka ftuar qytetarët që ta nënshkruajnë, përmes një platforme online: https://www.paktikunderkorrupsionit.com

Tash e sa ditë partitë tjera nuk e kanë nënshkruar paktin kundër korrupsionit.

Në këtë pakt të Veselit pesë pika parashihen disa hapa konkret në luftë kunder korrupsionit.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas debatit në emisionin "Pressing" në T7, Dardan Molliqaj i…