Vetëvendosjes i bashkohen disa gra në Prishtinë

13 janar 16:50

Kryetari i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Arben Vitia, së bashku me kryetarin e kësaj lëvizje, Albin Kurti dhe aktivisten Violeta Salihu, kanë mirëpritur në takim disa gra nga profile të ndryshme me ç’rast ato janë anëtarësuar në Vetëvendosje.

Me këtë rast, është theksuar se angazhimi i grave në sferën publike është përcaktues për zhvillimet nëpër të cilat po kalon vendi.

“Organizata bëhet edhe më e fortë dhe sukseset edhe më të arritshme me angazhimin politik të të gjitha kategorive shoqërore. Angazhimi i grave në sferën publike mbetet determinues për zhvillimet dhe proceset politike e shoqërore të cilat na kanë ndjekur dhe do të na ndjekin përherë”, ka njoftuar Qendra e LV-së në Prishtinë.

Image may contain: 1 person, sitting, table and indoorImage may contain: 3 people, indoorImage may contain: 4 people, people sitting and indoorImage may contain: 2 people, indoorImage may contain: 2 peopleImage may contain: 2 people, people sitting, table and indoorImage may contain: 3 people, indoorImage may contain: 2 people, people standingImage may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: one or more people and indoorImage may contain: one or more people and people sitting

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori dhe analisti i çështjeve politike, Armend Muja, të martën…