Vrasjet e bujshme që tronditën Shqipërinë në 2021

02 janar 17:37

Viti që sapo lamë pas ishte tepër i vështirë sa i përket pandemisë, ku u shënuan një numër mjaft i madh jetësh të humbura në shtëpi dhe spitale. Por krahas saj, 2021 do të mbahet mend për një mori krimesh në familje, me burra që vrasin gratë si edhe ekzekutime të bujshme mafioze.

Lidhur me vrasjet mafioze, viti do të niste me ekzekutimin ne Fier të Shkëlzen Kastratit në Shkurt 2021, një ngjarje e cila është zbardhur dhe për të cilën policia ka kryer arrestime. Në të njëjtin muaj u vra me plumb në kokë edhe Behar Sofia, ngjarje e cila po ashtu u zbardh nga prokuroria dhe janë kryer arrestime.

Marsi do të tronditej nga ekzekutimi i Mond Çekiçit në Durrës, një vrasje tipike mafioze për të cilën prokuroria beson se ka ndodhur për larje hesapesh. Kjo ngjarje është ende e pazbardhur.

Ezekutimi i Bardhok Pllanajt në Shkodër në prill ishte një ngjarje e rëndë që do të vinte “vulën” këtij muaji për nga pasha e të ekzekutuarve, ndërsa në mas do të tronditej Elbasani me ekzekutimin mafioz të Everest Cakës.

Abcnews.al ka bërë një liste të vrasjeve më të bujshme të vitit që sapo mbyllëm, të cilat ju ftojmë t’i lexoni si më poshtë:

JANAR

1 janar- vritet Vladimir Zvezhda nga kunati në Tiranë – zbardhur (krim në familje)

24 janar- vritet Edmir Bregu në Durrës- pa zbardhur

29 janar-vritet Përparim Sinanrrapaj në Fier-zbardhur

SHKURT

1 shkurt- vritet Shkëlzen Kastrati në Fier – zbardhur

6 shkurt- vritet Gentian Qarri në Vlorë-pa zbardhur

17 shkurt- vritet Mark Gjeta në Mirditë- zbardhur

25 shkurt- vritet Behar Sofia në Tiranë- zbardhur

MARS

3 mars- vritet Tauland Gjikaj në Vlorë- zbardhur

5 mars – vritet Dhori Rapi në Fier nga djali-zbardhur ( krim në familje)

17 mars-vritet Irvana Hyka nga bashkëshorti në Fier-zbardhur (krim në familje)

20 mars- vritet Mond Çekiçi në Durrës- pa zbardhur

PRILL

4 prill – vritet Bardhok Pllanaj në Shkodra – pa zbardhur

10 prill- vritet Fellenxa Shirja nga bashkëshorti në Kavajë-zbardhur (krim në familje)

11 prill- vritet Nazife Markja në Dibër nga nusja- zbardhur (krim në familje)

12 prill- vritet Ilirjan Ruço në Gjirokastër – zbardhur

13 prill- vritet Xhetan Konesha në Dibër – zbardhur

21 Prill- vritet Pjerin Xhuvani në Elbasan- zbardhur

29 prill- vritet Benard Tonuzi nga i vëllai në Dibër – zbardhur (krim në familje)

MAJ

6 maj- vritet Luljeta Buzo nga bashkëshorti ne Elbasan, zbardhur (krim në familje)

10 maj- vritet Bledar Birçaj në Vlore, pa zbardhur

10 maj- vritet Mehmet Qema ne Tirane- zbardhur

11 maj- vritet Everest Caka ne Elbasan- pa zbardhur

17 maj- vritet ne Shkodër Endri Mustafa- zbardhur

21 maj- vritet ne Vlore Delion Troqe-pa zbardhur

28 maj- vritet Emiljan Ndou ne Shkodër- zbardhur

31 maj vritet Zef Krasniqi në Durrës

QERSHOR

1 qershor – vritet ne Tepelene Cajup Selimi- pa zbardhur

2 qershor- Vritet ne Vlore Shkelzen Velaj- pa zbardhur

2 qershor-  Vritet ne Lushnjë  Hirakli Qorri- zbardhur

4 qershor – vritet Kudret Saliaj në Tiranë- zbardhur (krim në familje familje)

6 qershor – vritet Diana Vukaj në Shkodër-zbardhur (krim në familje)

6 qershor – vritet Gramoz Memaj në Sarandë- zbardhur

7 qershor – vritet Lumturie Bici në Librazhd- zbardhur (familje)

8 qershor  vritet Ylber Xhahysa në Peqin- zbardhur

13 qershor – vritet Fridman Xhaferraj në Korçë- zbardhur

27 qershor – vritet Kujtim Ferracaku, Xhovani Gocaj, Edmond Gocaj, Musaen Zeneli në Shkodër – zbardhur

KORRIK

5 korrik- vritet Klarita Ismalaja në Fushë-Krujë- zbardhur (krim në familje)

26 korrik- vritet Ylber Lezi në Dibër – zbardhur (krim në familje)

29 korrik- vritet ne Lushnje Romeo Hasalla sherri me kushërinjtë- zbardhur

GUSHT

18 gusht – vritet në Shkodër Sanije Bandulla – zbardhur

21 Gusht- vritet në Vlorë Xhuljano Bullari- zbardhur

23 gusht- vritet në Lushnjë Bledar Muca- pa zbardhur

27- gusht vritet Sokol Çelaj ne Shkoder- pa zbardhur

SHTATOR

4 shtator vritet në Tropojë Isat Gocaj – zbardhur

10 shtator vritet në Fier Sabrina Bega nga burri – zbardhur

28 shtator vritet Saimir Hoxha në Lezhë – zbardhur

TETOR

2 tetor vritet ganezja nga Klinton Pira – zbardhur

4 tetor vritet Ardian Collaku në Elbasan – pa zbardhur

4 tetor vritet Lulzim Bitri në Elbasan – pa zbardhur

7 tetor vritet Gazment Kurmaku në Elbasan – zbardhur

23 tetor vritet Demir Backa në Fier – pa zbardhur

25 tetor vritet Gjergji Koreta në Vlorë – zbardhur

NËNTOR

1 nëntor vritet Xhelal Reçi në Laç të Kurbinit – pa zbardhur

5 nëntor vritet Florenc Kovaçi në Elbasan – zbardhur

6 nëntor vritet Saimir Hoxha në Qafë Mollë të Tiranës – zbardhur

13 nëntor vritet Erigers Mihasi në Astir në Tiranë – pa zbardhur

13 nëntor vritet Armand Dumani në Astir në Tiranë – pa zbardhur

16 nëntor vritet Mateo Vasiu në Greçalli të Fierit – zbardhur

29 nëntor vritet Pashko Ujka në Shkodër – pa zbardhur

DHJETOR

10 dhjetor vritet Rakip Roli ose Pilot Roli në Laç – pa zbardhur

14 dhjetor vritet Jurgen Duka ne Tiranë- e zbardhur

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shpesh herë për t’i ikur problemeve ekonomike me të cilat…